| Material | Iron |
| Dimensions | 28cm x28cm x 40cm |
| Weight | 1.67 |
| Color | Black |
| Shape | Cylindrical lampshape |
| Finish | N/A |
| Design/Style | Bohemian-inspired |
| Durability | Longterm |
| Ease of Use | Simple plug-and-play functionality |
| Multi-Use | N/A |
| Organization | N/A |
| Voltage | N/A |
| Power Consumption | N/A |
| Dimensions | 28cm x28cm x 40cm |
| Weight | 1.67 |
| Manufacturer | M.M.I OVERSEAS |
| Packers | M.M.I OVERSEAS |
| Country of Origin | India |
| Care Instructions | soft cloth only |
| Warranty | N/A |
|
Looking to purchase this product in bulk?
Purchase item in bulk quantity |
Zenith'S handle table lamp
More from Store
Pay on Delivery
7 Days
Replacement
7 Days Return
4‑Hour Instant Delivery
Additional Offers
Summer deal
Get 10% off on all products
|
Looking to purchase this product in bulk?
Purchase item in bulk quantity |
Description
In the dreamscape where reality blurs and fantasy thrives, Zenith'S Handle Table Lamp emerges as a beacon of surreal beauty. Available in black and white, this lamp transcends functionality, casting a gentle, magical glow that transforms any space. The sleek, curved design floats above the surface, with its handle acting as a portal to a realm of dreams. In black, it exudes mysterious charm, while in white, it radiates a celestial glow. Zenith'S Handle Table Lamp isn't just an accessory; it's a dreamweaver, reshaping your surroundings with its enchanting light.
| Material | Iron |
| Dimensions | 28cm x28cm x 40cm |
| Weight | 1.67 |
| Color | Black |
| Shape | Cylindrical lampshape |
| Finish | N/A |
| Design/Style | Bohemian-inspired |
| Durability | Longterm |
| Ease of Use | Simple plug-and-play functionality |
| Multi-Use | N/A |
| Organization | N/A |
| Voltage | N/A |
| Power Consumption | N/A |
| Dimensions | 28cm x28cm x 40cm |
| Weight | 1.67 |
| Manufacturer | M.M.I OVERSEAS |
| Packers | M.M.I OVERSEAS |
| Country of Origin | India |
| Care Instructions | soft cloth only |
| Warranty | N/A |
